Přeprava pneumatik

Přeprava pneumatik

Zasílejte pneumatiky nebo celá kola na auto výhodně včetně vyzvednutí

Cargo International je Váš zkušený a kompetentní partner pro rychlou, bezpečnou a výhodnou přepravu pneumatik.

Ráfky, kola a pneumatiky s námi zasíláte dle svého přání. Kde a kdy je jedno, s naší přepravou pneumatik budou Vaše kola na auto vyzvednuta na Vámi určeném místě a ve Vámi určený den. Příjemce zásilku obdrží do 1 – 3 pracovních dnů. Mezinárodní přeprava pneumatik trvá cca 2 až 5 pracovních dnů. S Cargo International můžete zasílat jednotlivé ráfky, letní pneu, zimní  pneu nebo celá kola.

U přepravy palet stejně jako u našich dalších produktů je vyzvednutí zboží již zahrnuto v ceně přepravy a služba je zaměřena jak na firmy, tak i na soukromé osoby.

Plaťte jednoduše pomocí následujících nástrojů

PayPal Fakturacreditcard

Podrobnosti k přepravě pneumatik a kol

Vnitrostátní

Max. rozměr17 palců
Max. váha20 kg / 1 kolo
Cena přepravyod 449,- Kč
Vyzvednutídatum vyzvednutí lze libovolně vybrat
Dodánído 1 - 3 pracovních dnů (pondělí až pátek)
Pojištěnívolitelné
Volitelné službyexpres, připojištění,…
Země pro doručeníČeská republika, Německo
Obalbublinková folie nebo karton / zde naleznete tipy na zabalení pneumatik

Mezinárodní

Max. rozměr17 palců
Max. váha20 kg / 1 kolo
Cena přepravyod 460,- Kč
Vyzvednutídatum vyzvednutí lze libovolně vybrat
Dodánído 2 - 5 pracovních dnů (pondělí až pátek)
Pojištěnívolitelné
Volitelné službypřipojištění, …
Země pro doručeníČeská republika, Německo, ostatní zatím na poptávku
Obalbublinková folie nebo karton /  zde naleznete tipy na zabalení pneumatik

Rady k přepravě pneumatik

Pneumatiky na nákladní, osobní vozy, traktory, stavební stroje, motorky nebo terénní vozidla, které jsou větší než 245/70 R17, nemohou být zaslány přes tento produkt. Použijte k tomu prosím naši přepravu balíků nebo přepravu palet. Všechny ceny jsou včetně DPH, platné v rámci České republiky.

Otázky a odpovědi

Na co musím dát pozor?

Chcete odeslat Vaše ojeté pneumatiky nebo s pneumatikami obchodujete a hledáte poskytovatele služeb, který Vám zajistí a garantuje výhodnou a spolehlivou přepravu i s vyzvednutím? Zde se dozvíte, na co musíte při přepravě pneumatik dbát. Ať už se jedná o ráfky, pneumatiky, celá kola, zimní/letní pneu - přeprava z A do B by měla proběhnout pokud možno rychle, výhodně a především spolehlivě a bez poškození.

Jak by měly být pneumatiky pro přepravu zabaleny?

1. Zabalení celých kol

Právě při balení celých kol byste měli dbát na jejich vhodnou ochranu proti poškození během přepravy. Potřebujete k tomu stabilní kartón, lepicí pásku a něco na vypolstrování balíku jako např. polystyren nebo třeba nějakou pěnovou hmotu. V prvním kroku položte pneumatiku na kartón a ráfek vypolstrujte. - Svrchu položte na pneumatiku další kartón a celou "konstrukci" upevněte pořádně lepicí páskou. Přepravní doklad umístěte viditelně na vyztuženou stranu zásilky. Samozřejmě můžete pneumatiky poslat také v dostatečně velké krabici. Zde je pouze na místě dbát na to, aby se kolo v krabici nepohybovalo sem a tam a ráfek byl rovněž dobře vypolstrovaný.

2. Zabalení jednotlivých ráfků

Pokud chcete zaslat ráftky samostatně, zabalte je celé do měkčeného materiálu a takto vložte do krabice. Pokud dobře vypolstrujete, pak lze do jedné krabice zabalit více ráfků. Rovněž dbejte na to, aby se ráfky v krabici nemohly pohybovat.

3. Zabalení pneumatik bez ráfků

Pneumatiky bez ráfku nemusí být zpravidla baleny do kartónu. Protože ale přepravní dokal špatně drží přilepený na gumě, je vhodné pneumatiku omotat vícekrát lepicí páskou, na kterou pak přepravní doklad snadno upevníte. 

Toto platí samozřejmě také pro kola motorek, mopedů, skůtrů apod.

Musí být pneumatiky zabaleny jednotlivě?

Ne, kdo svá kola dostatečně vypolstruje může naskládat více kol do jednoho kartónu. Samozřejmě musí být kartón dostatečně stabilní, aby se váha kol dala bez problému nést. Kola musí být opravdu dobře polstrovaná, protože jistě chcete aby byla chráněna před deformací a nehezkými škrábanci. Kromě toho by mělo být zamezeno jakémukoliv pohybu pneumatik v krabici.

Kde se dají získat kartóny pro přepravu pneumatik?

Nejjednoduší je zeptat se přímo u obchodníka s pneumatikami a koly. Ten má odpovídající kartóny částečně dokonce zadarmo, jelikož krabice dále nepoužijí. Jinak se lez poptat také v nějakém místním baumarktu. Tam mají použité jednocestné palety, stabilní kartóny a polstrovací materiály. Při výběru obalového materiálu je třeba dbát na to, aby byla zásilka při přepravě stabilní a nepoškodila se. Kromě toho musí být odstraněny staré etikety, dodací listy, čárové kódy.

Dají se pneumatiky zaslat také bez obalu?

Ne. Nutno přiznat, že balení pneumatik je trochu namáhavé. Proto se odesílatelé často pokouší pneumatiky/kola zasílat bez obalu. Dříve byly pneumatiky také bez obalu poskytovateli přepravních služeb přebírány. Nyní už to nevidí rádi, protože kola se často za prvé poškodí a mohou také na běžícím páse zapříčinit zácpu. Za další pak ojeté neumytépneumatiky špiní ostatní zásilky. Člověk by si měl dát tedy raději práci s tím pneumatiky zabalit. Nepoškozená kola by za to měla stát.

Jak najdu cenově výhodnou přepravu pneumatik?

Kdo chce penumatiky zaslat bezpečně a spolehlivě, je u Cargo International správně. Nabízíme Vám bezplatné vyzvednutí balíku na určeném místě a doručujeme spolehlivě a rychle do jeho cíle. Postupujte jednoduše podle pokynů v našem kalkulátoru přepravy a zvolte si ve druhém kroku jednu z nabídek, která Vám vyhovuje.

Lze pneumatiky zasílat také na dobírku?

Ano. Tuto možnost naleznete ve druhém kroku kalkulátoru přepravy.
Kupující, kteří mají obavy, že předem zaplacené zboží nedostanou, se ptají často po možnosti platby na dobírku. Přeprava pneumatik na dobírku s sebou přináší tu výhodu, že je zboží takřka ihned odesláno. Prodávající v tomto případě nečeká až mu přijdou peníze na účet. Náklady na přepravu však musejí být předem uhrazeny Cargu International, ty nelze hradit hotově např. při převzetí zásilky přepravcem.

Rychlé zaslání s platbou na dobírku

Pozor: Dobírka se netýká platby přepravy. Přeprava musí být zákazníkem Cargu International předem zaplacena.

Kolik stojí zaslání na dobírku?

Možnost dobírky je aktuálně možná pouze u přepravy se spedicí a stojí 40,- Kč. Přeprava pneumatik na dobírku má tu nevýhodu, že příjemce by měl být podle možnosti přítomen na určeném místě doručení. Doručovatel totiž zboží na dobírku např. sousedovi nepředá. Pokud tedy příjemce na adrese určení není přítomen, bude se zásilka doručovat po domluvě některý následující den po prvním pokusu doručení. Možnost dobírky není dostupná u každého produktu.

Jak přeprava kol probíhá?

Nejprve by měla být kola změřena a zvážena. U Cargo International pak můžete v kalkulátoru přepravy zadat pojmy jako "pneumatiky" nebo "ráfky". V dalším kroku zadáte specifické údaje jako adresu vyzvednutí, adresu dodání a datum vyzvednutí zásilky. Po tom, co jsou pneumatiky zabaleny, přilepíte na zasílku přepravní doklad od Cargo International. Zbytek vyřídíme my. Cargo International nechá zásilku ve Vámi určený den a na Vámi určeném místě bezplatně vyzvednout.

Můžu pneumatiky zaslat do zahraničí?

Ano, Cargo International nabízí přepravu pneumatik také do zahraničí. Import a export přes balíkovou službu nebo spedici. Tak najdou jak soukromé osoby, tak živnostníci nebo firmy vhodné řešení pro přepravu kol/pneumatik. Právě při zasílání pneumatik nebo ráfků na delší vzdálenosti, což může být dokonce uskutečněno leteckou nebo námořní přepravou, se musí dbát na bezpečné zabalení kol. Cena se určuje podle vzdálenosti. 

Přeprava pneumatik včetně vyzvednutí - objednejte snadno a rychle

  • zadejte v našem online kalkulátoru přepravy slovo "pneumatiky" nebo "ráfky"
  • zadejte další údaje jako adresa a datum vyzvednutí
  • pneumatiky zabalte a přilepte na ně přepravní doklad, který obdržíte na email

    Zbytek vyřídíme za Vás!

Další informace

Vaše ráfky, kola, celá kola nebo pneumatiky můžete s námi zasílat přes balíkového partnera nebo přes spedici. Pokud zvolíte přepravu se spedicí, pak je třeba pneumatiky umístit a upevnit na paletu, pokud s balíkovým přepravcem, pak je zabalíte do krabice.

Posílejte pneumatiky dle svého přání. Je jedno kde a kdy, s naší přepravou pneumatik budou kola vyzvednuta a doručena až k příjemci. Vše za jednu cenu.

Pohodlně a jednoduše – naše přeprava pneumatik

Stačí se zaregistrovat online přes naši homepage a hned můžete využít našich služeb spedice. Jako u všech našich služeb přepravy, bude zásilka po telefonickém odsouhlasení termínu vyzvednuta na Vámi určeném místě.

Přeprava pneumatik a mnohem víc

Cargo International se zaměřuje také na přepravu nadměrných zásilek, velkých balíků nebo palet.

Informujte se o naší rozmanité přepravě nadměrných zásilek/neskladného zboží a zašlete s námi Vaši lednici nebo jízdní kolo za velmi výhodné ceny. Skutečnost, že všechny ceny, které na našich stránkách uvádíme, jsou uvedeny včetně vyzvednutí zásilky na určeném místě, dělá naše ceny transparentní a nízké v porovnání s ostatními poskytovateli přepravních služeb.

Chcete nás lépe poznat?

Pokud chcete zaslat pneumatiky nebo využít jinou naší spediční službu, pak se registrujte ještě dnes a navštivte stránku našich produktů (druhy přepravy). Zde jsou uvedeny všechny informace o našich službách. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.